Turnieje sparingi

2003/04

Sylwestrowy turniej seniorów w Lesku

Piłkarze K.S. Bieszczady Pamo-Plast Ustrzyki Dolne wygrali halowy sylwestrowy turniej seniorów w Lesku z udziałem 7 drużyn bieszczadzkich, zorganizowany przez LKS Sanovia i miejscowe Gimnazjum. W finale Bieszczady pokonały Sanovię II Lesko 4-1.

Drużyny podzielono na dwie grupy eliminacyjne, które wyłoniły półfinalistów. Gościnnie w drużynie Bieszczadów Jankowce wystąpił pochodzący z tej miejscowości Maciej Szramowiat, bramkarz III-ligowej Polonii Przemyśl.

Bieszczady Ustrzyki D. - Sanovia II 4-1

Drużyny, które zajęły miejsca I - III, i król strzelców turnieju Piotr Paczkowski (Leśnik), który zdobył 8 goli, zostały nagrodzone pucharami. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy z wkomponowanymi zdjęciami zespołów.

Nad przebiegiem turnieju czuwali Jan Jobczyk, Ryszard Grzyb i Maciej Lubas. Organizatorzy dziękują p. Marcinowi Molendzie za okazaną pomoc. Sędziowali Antoni Malak i Maciej Węgrzynowski.

Składy drużyn:
K.S Bieszczady Pamo-Plast Ustrzyki Dolne:
Marek Pałys, Kamil Demkowski, Jacek Bihun, Bartłomiej Kołodziej, Piotr Świstak, Łukasz Fuksa, Grzegorz Gyurkovich, Emil Szmyd, Rafał Demkowski, kierownik drużyny Zbigniew Szuberla.

Sanovia II Lesko:
Mariusz Bentkowski, Rafał Podgórski, Maciej Gembuś, Jakub Gembuś, Mateusz Bryndza, Wojciech Łukacz, kierownik zespołu Józef Łukacz.

Pionier Średnia Wieś:
Maciej Kucharyk, Paweł Miller, Łukasz Kucharyk, Adam Bilanycz, Mariusz Fedorowiat, Piotr Bąk, kierownik zespołu Zdzisław Bilanycz.

Leśnik Baligród:
Artur Majer, Jan Łyskanycz, Piotr Paczkowski, Krzysztof Graboń, Paweł Bereżański, Tomasz Sidor, Albert Mielnik, Maciej Łoch, kierownik zespołu Wojciech Graboń.

Sanovia I Lesko:
Paweł Sawczyn, Witold Tarnolicki, Robert Gembuś, Krzysztof Gierula, Bogusław Opałka, Jacek Bentkowski, Łukasz Czuchry, kierownik drużyny Jan Jobczyk.

Bieszczady Jankowce:
Kacper Bryndza, Andrzej Zieliński, Wojciech Dżugan, Miłosz Fic, Tomasz Uluszczak, Maciej Rygielski, Łukasz Usyk, Maciej Szramowiat, kierownik drużyny Tadeusz Mazgaj.

Nelson Polańczyk:
Grzegorz Kaczmarski, Maciej Benewiat, Mariusz Nehor, Jeremiasz Zaława, Michał Dmitrzak, Daniel Głaz, Dariusz Głaz, Adam Mochnal, Tomasz Porębski, kierownik drużyny Wojciech Litera.

Źródło:Dziennik Polski

18.02.2006 - Ustrzyki Dolne

Bieszczady - Bieszczady Jankowce 5-2 (3-2)
5-2 Bugaj 80 min

Drużyna B-klasowca z Jankowiec do Ustrzyk przyjechała bez bramkarzy, dlatego w pierwszej połowie w bramce Bieszczad J. zagrał Kalinowski, zaś w drugiej połowie Sawczyn. Mecz był ciekawy i obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych, szczególnie pod bramką gości. Różnica poziomu piłkarskiego między drużyną z Ustrzyk, a drużyną z Jankowiec była widoczna. Pomimo tego to goście objęli prowadzenie, po dośrodkowaniu z prawej strony niepilnowany K.Bryndza głową pokonał Sawczyna. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie, po podaniu Kuca, Ożóg wyszedł "sam na sam" przed Kalinowskiego i strzałem po ziemi zdobył bramkę. Chwilę później Bugaj wyprowadził drużynę gospodarzy na prowadzenie, po dośrodkowaniu z lewej strony, przyjął piłkę na 5 metrze i strzelił koło słupka obok interweniującego Kalinowskiego. Ten sam zawodnik mógł jeszcze w pierwszej połowie zdobyć dwie bramki, ale za pierwszym razem przegrał pojedynek "sam na sam" z Kalinowskim, a po chwili nie trafił z 11 metrów w bramkę. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał także Majer, ale z 16 metrów strzelił bardzo niecelnie. W 40 minucie goście wyrównali ponownie za sprawą K.Bryndzy, który w sytuacji "sam na sam" nie dał szans Sawczynowi. Jeszcze przed przerwą Bieszczady ponownie wyszły na prowadzenie. Ładną, drużynową akcję gospodarzy wykończył M.Łoch strzałem przy słupku z 8 metrów. Kolejna bramka padła dopiero w 58 minucie; akcję zainicjował Kawczak, który podał do Bugaja na 11 metr, ten wycofał piłkę do G.Kołodzieja, który strzałem po ziemi pokonał Sawczyna. Kolejne dobre sytuacje do podwyższenia mieli kolejno: G.Kołodziej (źle przyjął piłkę będąc tylko przed Sawczynem), Tarnolicki (podbił piłkę głową i oddał strzał z woleja, minimalnie niecelny), Bugaj (po podaniu Tarnolickiego oddał strzał głową koło słupka). Ostatnią bramkę w meczu zdobył Bugaj, który w 80 minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Tarnolickiego i głową z 8 metrów pokonał Sawczyna.

Turniej piłki halowej w Lesku 30.01.2005

Mecze zostały rozegrane każdy z każdym. Wyniki spotkań i zestawienie drużyn zamieszczamy poniżej:

2015

Zwycięzcą tegorocznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko rozegranego w niedzielę, 26 lipca 2015 r. został gospodarz turnieju LKS „Lotniarz” Bezmiechowa.

W zawodach udział wzięły drużyny: "Lotniarz" Bezmiechowa, "Bieszczady" Jankowce i "Pionier" Średnia Wieś.

07.08.2014

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko odbywa się tradycyjnie na tydzień przed startem rozgrywek ligowych i praktycznie jest ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającym się sezonem piłkarskim. W XI edycji udział wzięły 3 drużyny A – klasowe: LKS „Sanovia” Lesko, LKS „Lotniarz” Bezmiechowa, LUKS „Pionier” Średnia Wieś i 1 drużyna grająca w C – klasie - LUKS „Bieszczady” Jankowce.

Ze względu na panujące warunki pogodowe zawody rozegrane zostały systemem pucharowym.

Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie sportowym i dostarczyły sporo emocji. Nie brak w nich było gorących spięć, pięknych strzałów, parad bramkarzy oraz żółtych i czerwonych kartek. Oto rozstrzygnięcia:

półfinały:

LKS Sanovia Lesko – LUKS Bieszczady Jankowce 3:0

LKS Lotniarz Bezmiechowa – LUKS Pionier Średnia Wieś 0:0 (rzuty karne 4:2)

finały:

mecz o 3 miejsce:

LUKS Pionier Średnia Wieś – LUKS Bieszczady Jankowce 2:0

mecz o 1 miejsce:

LKS Sanovia Lesko – LKS Lotniarz Bezmiechowa 2:0

2013

Podczas turnieju piłkarskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko, rozgrywanego podczas festynu w Jankowcach, najlepsza okazała się drużyna Pionier Średnia Wieś, pokonując w finale po rzutach karnych gospodarzy turnieju Bieszczady Jankowce 5:4 (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2).

Pozostałe drużyny uczestniczące w tych rozgrywkach to: Sanovia Lesko, oraz Lotniarz Bezmiechowa.

07.08 2012

Zwycięzcą tegorocznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko rozegranego w dniu 5 sierpnia 2012 r. został gospodarz turnieju LUKS „PIONIER” Średnia Wieś.

W zawodach udział wzięły drużyny: Lotniarz Bezmiechowa, Bieszczady Jankowce i Pionier Średnia Wieś

Średnia Wieś – Bezmiechowa 2:1 ( bramki: Kucharyk Ł, Armata W, Pasieka.)

Średnia Wieś – Jankowce 1:0 ( bramki: Dacko)

Bezmiechowa – Jankowce 1:1 (bramki: Zieliński, Armata W)

Końcowa kolejność:

Miejsce I Średnia Wieś

Miejsce II Bezmiechowa

Miejsce III Jankowce

05.08.2009

Zwycięstwem Lotniarza Bezmiechowa zakończył się tegoroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko rozegrany w dniu 2 sierpnia na stadionie LUKS „PIONIER” Średnia Wieś.

W zawodach udział wzięły druzyny: Sanovia Lesko, Lotniarz Bezmiechowa, Pionier Średnia Wieś i Bieszczady Jankowce.

W meczach półfinałowych: Bezmiechowa po golach Szewczyka i Buczka wygrała ze Średnią Wsią 2:1 (bramkę dla Średniej Wsi zdobył Jaworski), a Sanovia Lesko po niezwykle dramatycznym i zaciętym meczu pokonała Bieszczady Jankowce 5:3 (bramki: Dyląg, Niedziocha, Paszkowski 2, Podgórski dla Leska, Mateusz Bryndza 2 i Zieliński dla Jankowiec).

W meczu o 3 miejsce Jankowce wygrały ze Średnią Wsią 3:2 (Bramki dla Jankowiec zdobyli Myśko, Uzdejczyk i Zieliński, a dla Średniej Wsi Kucharyk Łukasz i Jaworski).

W pojedynku o 1 miejsce zmierzyły się drużyny Bezmiechowej i Leska. W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 0:0, dlatego też o zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodniczy Lotniarza i oni też po raz pierwszy zdobyli Puchar Burmistrza. Wręczyła go zwycięzcom Pani Barbara Jankiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

Okolicznościowy puchar z okazji 10 – rocznicy powstania klubu Pani Burmistrz wręczyła działaczom Pioniera Średnia Wieś.