2:0 z debiutantem

Bieszczady Jankowce– Lotnik Ustjanowa2:0
Dominik Bryndza 62, Kacper Bryndza 90

Pierwszy mecz sezonu BKS rozgrywał 19 sierpnia u siebie z drużyną Lotnika Ustjanowa. Dla gości jest to debiut w B klasie i od pierwszych minut spotkania było widać tremę w ich poczynaniach. Od początku gospodarze zaatakowali i zdobyli przewagę, już na początku dwukrotnie z okolic dwudziestego metra strzelał Dominik Bryndza, w następnych minutach dobre okazje mieli Andrzej Zieliński, Dawid Kaliciński, oraz Łukasz Pawlak, najbliższy strzelenia bramki był Kacper Bryndza, który z 18 metrów trafił w słupek. Jankowce przeważały, ale brakowało konkretów pod bramką przeciwnika, goście dobrze się bronili i próbowali wyprowadzać szybkie akcje lub zagrywać piłkę za obrońców. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, od początku drugiej połowy gra nie uległa zmianie, BKS atakował i w 62 minucie wyszedł na prowadzenie. Po ładnym, prostopadłym podaniu Kacpra Bryndza, Dominik Bryndza wykorzystał sytuację sam na sam i strzelił pierwszego gola w tym sezonie. Chwilę później znów po zagraniu Kacpra Bryndza, Dominik Bryndza trafił w słupek, w kolejnych minutach. Jankowce stwarzały zagrożenie pod bramką gości, ale nie potrafili ich przekuć na kolejne bramki, drużyna Lotnika kilkukrotnie mogła stworzyć groźne sytuacje, ale bardzo dobrze za pole karne wychodził zastępujący nieobecnych bramkarzy Paweł Stefanowski. Dopiero w 90 minucie Kacper Bryndza wykorzystał podanie Grzegorza Weremińskiego za linię obrony i ustalił wynik spotkania na 2:0. BKS znów wygrywa na inaugurację sezonu,ale jest jeszcze wiele mankamentów w grze do poprawy. Brakowało składnych szybkich akcji, gra momentami była niemrawa, brakowało konkretów w polu karnych, podjęcia szybkich decyzji i wykorzystania sytuacji. Warto pochwalić drużynę za zaangażowanie, szczególnie defensywę, która nie pozwoliła na wiele gościom.
Skład: P. Stefanowski – M. Bryndza, Mateusz Uzdejczyk, K. Dunaj, Ł. Pawlak – D. Bryndza, Krystian Uzdejczyk(70 M. Fic), D. Lipka, K. Bryndza – D. Kaliciński, A. Zieliński (55 G.Weremiński)