Widzów:

Brak kar

Rafał Kraśnianka

18.04.2021

Dnia 19.04.2009 na stadionie w Płazowie odbył się mecz13 kolejki pomiędzy klubami: Tanew Wola Wielka a Leśnik Płazów. Lepszą drużyną okazała się Tanew pokonując gospodarzy 2:1
W pierwszych minutach meczu oba zespoły grały na wyrównanym poziomie, zarówno Tanew jak i Leśnik miały wiele sytuacji, które pozwalałyby objąć prowadzenie, jednak zabrakło szczęścia. Dopiero w 35 minucie napastnik gospodarzy strzałem w długi róg ominą bramkarza i piłka powędrowała w stronę siatki. Ostatnią nadzieją był nasz stoper, który jeszcze dogonił piłkę ale nie zdołał jej wybić i razem z napastnikiem Leśnika wbiegającym w piłkę wpadli do bramki. Przegrywając jedną bramką piłkarze Tanwi jednak zachowali wolę walki i do końca pierwszej połowy nie pozwolili narzucić sobie stylu gry Leśnika.
W przerwie meczu kilka słów od trenera i bardzo istotna taktycznie zmiana. Mianowicie po 45 minutach gry boisko opuścił Rafał Gęśla, a na jego miejsce wszedł Rafał Niedużak. Po pierwszym gwizdku rozpoczynającym drugą połowę piłkarze Tanwi od razu rzucili się do ataku. Jednak po ok. 10 minutach drugiej połowy znowu napastnik gospodarzy skierował piłkę w długi róg naszej bramki ale tym razem tuż przed linią bramkową udało się naszemu stoperowi wybić futbolówkę na rzut rożny. Jak to bywa w piłce nożnej, niewykorzystane sytuacje się mszczą i po kilku minutach piękne podanie ze środka pola w stronę Rafała Niedużaka, który wykorzystując swoją szybkość omija bez większych problemów obrońców z Płazowa, dobiegając jako pierwszy do piłki i bezbłędnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy.
Chwilę grozy jednak przeżyli piłkarze Tanwi gdy 73 min. z rzutu wolnego (ok. 20 m od bramki), który wykonywali zawodnicy Leśnika piłka przeleciała dosłownie kilka centymetrów od naszego słupka. Znowu niewykorzystana sytuacja Leśnika mści się przeciwko nim. W 83 minucie powtórka prostopadłego podania w stronę Rafała Niedużaka przyniosła pożądany efekt. Obrońcy drużyny z Płazowa nie mieli najmniejszych szans dogonić naszego napastnika, który ponownie będąc przy piłce jako pierwszy idealnym strzałem pokonał po raz drugi bramkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik jak i wola walki zawodników Tanwi pozostały bez zmian.
Mamy nadzieję, że mecz podobał się kibicom Tanwi, bo było co oglądać i zapraszamy na nasze kolejne rozgrywki.

Tanew Wola Wielka: Panek Patryk, Ziobrowski Kamil (60min. Chmielowiec Marcin), Kraśnianka Marcin, Gruszczyński Romuald, Patałuch Jakub, Mroczek Wiesław, Mrówka Rafał, Kuc Tomasz, Gałka Daniel, Gęśla Rafał (45min. Niedużak Rafał), Kuks Sylwester.