Rafał Kraśnianka

21.04.2021

15 Czerwiec

Tanew Wola Wielka - Stare Sioło

Przegrana na koniec sezonu! Niestety nasza drużyna uległa zespołowi Zabiała Stare Sioło 2:3 i ostatecznie zajęła piąte miejsce w tabeli ligi „B” klasowej.
Mecz rozpoczął się od ceremonii wręczenia pamiątkowej piłki i życzeń dla Rafała Mrówki z okazji niedawnego ślubu…redakcja strony też dołącza się do życzeń!
Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczęła się walka na boisku. Początek niemrawy i sporo chaosu z obu stron. Niestety w tej „kopaninie” lepiej odnaleźli się goście i po upływie kilkunastu minut z pomocą obrony Tanwi strzelili bramkę. Stracony gol podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy zabrali się do odrabiania strat. Lewą stroną rajd przeprowadził Daniel Gałka, a dokładne dośrodkowanie strzałem z woleja wykończył Rafał Niedużak. Jak się okazało były to dobre złego początki! Gospodarze prowadzili grę, a goście strzelali bramki przy ewidentnych błędach obrońców i niepewności bramkarza. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Starego Sioła 3:1. W przerwie meczu kilka mocnych słów, a przede wszystkim wejście do gry ostoi defensywy Tanwi Kamila Ziobrowskiego poprawiło grę gospodarzy. Efektem tego była druga bramka strzelona przez Rafała Niedużaka. W ostatnich minutach meczu goście ograniczali się wyłącznie do obrony korzystnego wyniku. Brak szczęścia i dokładności w wykończeniu akcji, nie pozwoliły na zmianę rezultatu piłkarzom Tanwi. Szkoda, ale oby więcej meczy z taką wolą walki!

Na koniec małe podsumowanie…pierwsza połowa całego sezonu dobra, gorsza druga. Jednak zważywszy na to, że wiosna dla Tanwi przebiegała pod hasłem „plaga kontuzji”, piąta lokata jest nie najgorszym wynikiem nowo zawiązanej drużyny. Mimo, iż apetyty po rundzie jesiennej były spore, brak stabilnej i „długiej” ławki rezerwowych spowodowały obniżenie lotów przez naszą drużynę. Myślę, że aby realnie powalczyć o awans do klasy „A” potrzebna jest grupa 15 – 16 ludzi na większości treningów, a nie 40-stu na papierze! Teraz czas na dwutygodniowy odpoczynek i określenie się każdego z osobna „co dalej?”. Jeżeli chcemy ciągnąć wózek pod nazwą Tanew Wola Wielka to od lipca do ciężkiej pracy panowie…