GKS Górnik Grabownica Gospodarze

• Spalone 0
  • Faule 13
  • Żółte kartki 3

Po raz drugi w sezonie pokonujemy drużynę z Lubatowej, tym razem 5-1.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważaliśmy, graliśmy piłką, jednak brakowało nam troszkę szczęścia. Dwa razy po rzutach rożnych do strzału dochodził Kuba Górniak, jednak w obu przypadkach obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Tymczasem LKS zagrażał nam jedynie stałymi fragmentami gry, po jednym z nich objęli nawet prowadzenie. Wolny z bocznej strefy i bardzo ładny strzał zawodnika gości ląduje w siatce. My wciąż szukaliśmy swoich szans, w 30 minucie faul w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Karnego pewnie wykorzystuje Dawid Brodzicki. Do końca pierwszej części spotkania bramki już nie padły.

Drugą zaczęliśmy z przytupem, piłka od Karola Marynowskiego do Kamila Rachwalskiego, który który po minięciu obrońcy znajduje się w sytuacji sam na sam i pokonuje bramkarza. Wciąż to my przeważaliśmy, goście próbowali dalekich wrzutek w nasze pole karne, jednak nasi obrońcy i Kuba w bramce skutecznie interweniowali. Napastnik Lubatowej miał jedną znakomitą okazję, jednak jego strzał przeleciał tuż obok słupka. Na dwadzieścia minut przed końcem zdobywamy trzeciego gola, świetne podanie prostopadłe Patryka Sawy do Kamila Rachwalskiego, który wyprzedza obrońców i umieszcza piłkę w siatce. W końcówce meczu dokładamy dwie kolejne bramki. Najpierw Krzysiek Kondoł dośrodkowuje do Kacpra Zajdla, zgranie do Rafała Żyłki, uderzenie głową i mamy 4-1. Ozdobą tego meczu okazał się ostatni gol. Rzut wolny na linii pola karnego, do piłki podchodzi Maciek Irzyk i przepięknym strzałem w samo okienko ustala wynik meczu.

Bardzo cieszy kolejny wysoki wynik naszych zawodników, jednak nie ma za dużo czasu na świętowanie. Już w środę 26 maja o 17:30 zagramy na wyjeździe z drużyną LKS Haczów, do której tracimy jedynie dwa punkty.

Górnik Grabownica - LKS Lubatowa // wideo:

Statystyki, relacja i wideo: Cyprian Cyrek