LKS Haczów Gospodarze

• Faule 11
  • Żółte kartki 1

RELACJA:

W środowe popołudnie w Haczowie zawodnicy Górnika odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo.

Dzięki temu wskoczyliśmy na 6 miejsce w tabeli, o punkt wyprzedzając Haczovie. W pierwszej połowie byliśmy stroną dominującą przez praktycznie cały czas. Nie przekładało się to na klarowne sytuacje, głównie strzelaliśmy z dystansu, jednak to co leciało w światło bramki bez problemów wyłapywał bramkarz. Goście rzadko pojawiali się pod naszą bramką, nie mieli żadnej konkretnej sytuacji.

W drugiej połowie obraz gry zdecydowanie się zmienił. Bardzo szybko wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. W 47 minucie mieliśmy rzut rożny, zgranie Kamila Rachwalskiego głową do Rafała Żyłki, techniczne uderzenie naszego pomocnika i piłka wpada do siatki. Zaledwie 3 minuty później do stałego fragmentu w bocznej strefie podchodzi Maciek Irzyk i strzela w tym sezonie już swoją trzecią bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Po tym zimnym prysznicu raczej defensywnie grająca drużyna Haczowa ruszyła do ataku, dzięki czemu stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji do zdobycia gola. Dwie najlepsze miał Damian Wąchała, który raz w sytuacji sam na sam obił słupek, drugim razem jego strzał świetnie obronił Kuba Prugar. My mieliśmy swoje okazje, ale za każdym razem brakowało ostatniego podania lub wykończenia. Wreszcie na około pięć minut przed ostatnim gwizdkiem Kamil Rachwalski znakomicie podaje do Patryka Sawy, dogranie do Dawida Brodzickiego, który z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce. Ostatni gwizdek i 3 punkty jadą do Grabownicy.

Zwycięstwo w tym meczu bardzo cieszy, szczególnie że zachowaliśmy czyste konto, co udało nam się w tym sezonie dopiero trzeci raz. Jednak ponownie nie mamy wiele czasu na odpoczynek, gdyż już w niedzielę jedziemy na trudny teren do Golcowej. Mamy nadzieję na kolejny udany występ naszych zawodników.

WIDEO:

Bramka na 0:1 - Rafał Żyłka