GKS Górnik Grabownica Gospodarze

• Żółte kartki 3

RELACJA

Derby dla Górnika!

Udany był to dzień dla naszych zawodników, którzy w zaległym meczu 18 kolejki pewnie pokonali drużynę z Górek. Początek meczu wspaniały, piłka do Kamila Rachwalskiego, który zostaje sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienia Dawid Brodzicki. Przez całą pierwszą połowę obie drużyny grały twardo i nie dochodziły do klarownych sytuacji. Jednak to my prezentowaliśmy się lepiej, czego efektem był drugi gol. Ponownie prostopadła piłka do Kamila Rachwalskiego, ten mija bramkarza i wykłada piłkę Sławkowi Glazarowi do pustaka. Mimo naszej przewagi, Górczanie w samej końcówce łapią kontakt, co mogło zwiastować powtórkę z pierwszej kolejki, kiedy to prowadziliśmy 2-0, a mecz zakończył się remisem.

Wszelkie wątpliwości bardzo szybko rozwiali gracze GieKSy. Rzut wolny z połowy, wrzutka Kuby Górniaka, zgranie Sławka Glazara do Dawida Brodzickiego, który strzałem po długim słupku podwyższa prowadzenie. Kolejny gol znów padł łupem Dawida Brodzickiego. Ponownie dośrodkowanie z dalszej odległości Kuby Górniaka, świetne uderzenie głową i mamy 4-1. Nie spoczęliśmy jednak na laurach, rzut rożny, dogranie Filipa Kędry na dalszy słupek i Hubert Glazar głową strzela kolejną bramkę. Ostatnią po podaniu Krzyśka Kondoła i sytuacji sam na sam zdobywa Karol Marynowski.

Mieliśmy oczywiście kolejne szanse, między innymi Hubertowi Glazarowi zabrakło niewiele, by fantastycznie przelobować bramkarza. LKS sporadycznie zapędzał się pod nasze pole karne, lecz nie stworzyli żadnej konkretnej sytuacji.

Warto wspomnieć też o kolejnym zawodników z juniorów, który otrzymał szansę gry w seniorach. Swój debiut w dorosłej drużynie zaliczył Oskar Fugas. W kadrze meczowej znalazło się 6 zawodników o statucie młodzieżowca - także tutaj nasuwa się mały apel do naszych zawodników z drużyn młodzieżowych - trenujcie intensywnie a szansa gry w seniorach z pewnością prędzej czy później się pojawi!

Podsumowując, zaliczamy czwarte zwycięstwo z rzędu, ale nie zwalniamy tempa, bo już w sobotę o 17.00 rozegramy mecz na bardzo trudnym terenie w Klimkówce. Postaramy się zrewanżować za porażkę w poprzedniej rundzie i podtrzymać dobrą passę.

Wszystkie bramki z meczu dostępne są na naszym kanale YouTube:

Materiały dzięki uprzejmości: Cypriana Cyrek i Aleksandra Gduli