Krystian Młynarczyk

Grzegorz Kuchta

31.07.2016

Historyczny awans seniorów do II rudny Pucharu Polski !

W sobotnie popołudnie nasza drużyna seniorska w ramach rozgrywek pucharowych podejmowała B klasową Cyrhle Krzczonów. Oczywiście to Gospodarze tego spotkania byli faworytami meczu zwłaszcza, że zabrakło kilku naszych podstawowych zawodników. Warto wspomnieć, że naszym składzie pojawili się także nowi zawodnicy, którzy dodali jakości naszej grze.

Pierwsze minuty jednak pokazały, że możemy powalczyć o niespodziankę. Kilka składnych akcji naszej drużyny mogło się spodobać. Pierwszego gola tego meczu strzela nasz napastnik Garbień Konrad, który wykorzystuje błąd bramkarza i intuicyjnie wślizgiem zdobywa bramkę stosując pressing na bramkarzu. Po tym golu jednak trochę zwalniamy tempo i tracimy gola. Do przerwy 1: 1.

Druga połowa zaczęła się znów od naszych ataków i to my znów zdobywamy gola za sprawą Łukasza który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem. Mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji ale zabrakło precyzji w polu karnym. Gospodarze próbowali wyrównać wynik ale udało nam się dowieść wygraną do końca meczu.

Wygrywamy pierwszy etap pucharowy i jest to dla nas niezwykła niespodzianka. Kolejnym naszym rywalem będzie Pierwsza Drużyna Rudnika co jeszcze bardziej nas cieszy, gdyż mecz z doświadczonym Sąsiadem będzie dla nas wielkim wyzwaniem. Zawodnikiem meczu został Dawid Klimczyk, który prowadził naszą grę i był głównym kreatorem naszych akcji ofensywnych.