roster.substituted.change 70'

Rafał Wach Trener

WESOŁAZADĄBROWIE

12.12.2014

W niedzielę 21. września Wesoła Zadąbrowie pokonała na własnym boisku drużynę Biało-Czerwonych Kaszyce. W kadrze naszego zespołu zabrakło tym razem sześciu zawodników. W meczu derbowym nie zagrali: Paweł Zięba, Dariusz Chmiel, Dominik Prymaszko, Damian Noga, Maciej Karaś oraz pauzujący za żółte kartki Konrad Demski. Do drużyny wrócił z kolei Bartłomiej Jaroch, ustalając, na spółkę z Kamilem Hołubem, wynik spotkania.

Mecz na dobre rozpoczął się w 13. minucie. Błąd zespołu z Kaszyc wykorzystał Bartłomiej Jaroch, strzelając obok bezradnego Lorenowicza. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Już w kolejnej akcji Kamil Kuźmiński podał do Jarosława Malinowskiemu, któremu pozostało jedynie strzelenie do bramki. Wesoła szybko odzyskała prowadzenie. Słabe wybicie piłki z obrony przez Wielgosza przejął Bartek Jaroch i mocnym uderzeniem przy dalszym słupku strzelił na 2:1. Goście powinni doprowadzić do wyrównania równie szybko. Zawodnik Kaszyc przegrał jednak pojedynek oko w oko z Jackiem Mazurem. W 30. minucie, po akcji Patryka Dybisza, na 3:1 powinien podwyższyć Rafał Wach, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę gości. Grający trener Wesołej zrehabilitował się już w kolejnej akcji, zagrywając piłkę do Bartka Jarocha. Ten, podaniem w tempo obsłużył Kamila Hołuba, któremu pozostało trafienie do pustej bramki. Wynik 3:1 utrzymał się już do końca spotkania, choć sytuacji bramkowych wciąż nie brakowało. Goście próbowali głównie z rzutów wolnych lub strzałów z dystansu. Najbliżej kolejnego trafienia byli jednak w 75. minucie po mocnym strzale z bliskiej odległości, z którym z trudem poradził sobie nasz bramkarz. Wesoła próbowała za zwyczaj akcjami z kontry, po których goście wielokrotnie ratowali się faulem. W przeciągu całego spotkania, po faulach na Wachu, sędzia trzykrotnie ukarał zawodników gości żółtą kartką. Podobną karę, zaraz po wejściu na boisko, otrzymał Sebastian Gerczak. Wesoła mogła podwyższyć wynik meczu po jednym z rzutów rożnych, jednak strzał głową Radosława Jarocha okazał się niecelny. Nasza drużyna przełamała w niedzielę serię 5. remisów z rzędu, awansując w ligowej tabeli z 9. na 5. pozycję. Drużyna z Kaszyc, ponosząc porażkę w Zadąbrowiu, spadła na 12. miejsce w tabeli.