Orzeł Torki
Rafał Wach Trener

WESOŁAZADĄBROWIE

12.12.2014

W niedzielę 14. września Wesoła Zadąbrowie zremisowała kolejne spotkanie w rozgrywkach przemyskiej A klasy, tym razem 3:3 na boisku w Torkach. Początek meczu nie zwiastował jakiejkolwiek zdobyczy punktowej naszej drużyny. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jedną z pierwszych akcji w meczu na bramkę zamienił Patryk Łapisz, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Przed upływem 20. minuty wynik podwyższył Łukasz Derba, wykorzystując nieporozumienie między zawodnikami Wesołej. Po stracie dwóch bramek gracze z Zadąbrowia zabrali się za odrabianie strat, co udało się jeszcze w 1. połowie. Pierwszym ostrzeżeniem dla gospodarzy była już akcja Kamila Hołuba z Rafałem Wachem, po której w niezłej sytuacji przestrzelił Patryk Dybisz. W kolejnej akcji ponownie w głównych rolach wystąpili Hołub z Wachem. Drugi z nich podaniem na pustą bramkę obsłużył Konrada Demskiego, któremu pozostało już tylko umieszczenie piłki w bramce. Najlepszy strzelec Wesołej, jeszcze przed przerwą, zaliczył kolejne trafienie, tym razem wykorzystując rzut wolny po faulu na Hołubie. Pierwsze minuty drugiej połowy przypomniały sytuację z początku meczu. Strzał z dystansu Andrzeja Kota, instynktownie obronił Jacek Mazur, lecz był już bezradny wobec dobitki Damiana Koptyńskiego. W 68. minucie, po ewidentnym faulu w polu karnym na Wachu, sędzia wskazał na wapno i ukarał Pawła Wujka żółtą kartką. Niezadowolony z decyzji obrońca gospodarzy, po obrazie sędziego, opuścił boisko z czerwoną kartką. Rozczarowani obrotem spraw zawodnicy z Torek rozpoczęli, nieustającą do końca spotkania, "polemikę" z arbitrem głównym. Ten z kolei, wielokrotnie obrażany, oszczędził już kolejnych kartek w czerwonym kolorze. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Hołub. Grający w przewadze zawodnicy z Zadąbrowia nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Co więcej, osłabieni gospodarze do ostatniej minuty toczyli wyrównany pojedynek. Po końcowym gwizdku gospodarze w dalszym ciągu "nie odpuszczali" trójce sędziowskiej. Najpierw groźbę w ich kierunku (opisaną w protokole) skierował Patryk Łapisz, następnie arbiter uderzony został przez miejscowego "kibica". Zajście na boisku w Torkach ostatecznie opanowała wizyta policji. Samo piłkarskie starcie na murawie w Torkach zadowoliło wszystkich kibiców. Wesoła zremisowała co prawda 5. spotkanie z rzędu, lecz po raz pierwszy to ona potrafiła odrobić straty. Kolejny remis uplasował nas na 9. miejscu w ligowej tabeli, z utrzymaniem dystansu 3. punktów do wicelidera z Torek.