GKS Górnik Grabownica Gospodarze

Skarbek Andrzej Trener

kubaap

31.03.2022

Od zwycięstwa piłkarze Górnika rozpoczęli zmagania rundy wiosennej sezonu 2021/22. Na własnym boisku po ciężkim meczu wygrywamy z Kotwicą Korczyna 2-1. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, choć były ku temu okazje. W naszych szeregach najlepsze miał Dawid Brodzicki, który dwa razy w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość dobrze dysponowanego bramkarza gości. Podobną szansę mieli również zawodnicy Korczyny, jednak Sebastian Lasek nie dał się pokonać. Druga część meczu była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Jak przystało na naszą drużynę, prowadziliśmy grę, przeważaliśmy, dochodziliśmy do sytuacji, ale tej przewagi nie potrafiliśmy udokumentować golem. A w takich sytuacjach często zdarza się, że w momencie lekkiej dekoncentracji dajemy sobie strzelić bramkę „z niczego”. Nie inaczej było w starciu z Korczyną. Goście mieli rzut wolny z dalszej odległości, oddali mocny strzał w kozioł przed bramkarza i piłka niestety wpadła do siatki. Walczyliśmy jednak dalej, gdyż wiedzieliśmy że ten mecz jest absolutnie w naszym zasięgu. Niemoc strzelecka zespołu została wreszcie przełamana, prostopadła piłka, Hubert zgrywa piłkę Sławkowi, który umieszcza piłkę w siatce. Po strzeleniu tej bramki nabraliśmy wiatru w żagle i ruszyliśmy do ataku ze zdwojoną siłą. Po przechwycie piłki pod polem karnym rywala idealną okazję ponownie miał Sławek, który tym razem uderzył ponad bramką. Około 10 minut przed końcem spotkania Dawid podaje do Kamila Ryby, który mija obrońcę i świetnym strzałem daje prowadzenie Górnikowi. Kolejne szanse mieli zawodnicy wprowadzeni z ławki, Adrian Kuczma i debiutujący w seniorskiej drużynie Rafał Żaczek, brakło jednak troszkę szczęścia by nasi młodzi zawodnicy zdobyli swoje premierowe bramki. W samej końcówce, w zamieszaniu pod naszą bramką ostatnią sytuację miała Korczyna, na całe szczęście jednak udało się uniknąć straty gola i chwile potem sędzia zagwizdał po raz ostatni. Bardzo ważne 3 punkty zdobyli w sobotnie popołudnie nasi piłkarze. Teraz przed nami derbowy mecz z Górkami, w którym będziemy mieli szansę się zrewanżować za porażkę z jesieni. Kotwicy dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Podziękowania również dla kibiców, którzy jak zwykle w dużej liczbie wspierali naszą drużynę.