Płomień Zmiennica - GKS Górnik Grabownica

kubaap

30.08.2021

W drugim meczu sezonu wygrywamy na wyjeździe z Płomieniem Zmiennica 2-1

Warunki do gry były bardzo ciężkie, piłka często stawała w kałuży, co utrudniało prowadzenie gry. W pierwszej połowie brakowało stuprocentowych okazji z obu stron, pojedyncze strzały wyłapywali bramkarze. Największe zagrożenie stwarzaliśmy po strzałach zza pola karnego. Po takim uderzeniu Wojtka Bąka piłka musnęła poprzeczkę. Niedługo potem nasza akcja prawą stroną, zgranie do środka, Rafał Żyłka bez zastanowienia strzela z pierwszej piłki i daje nam prowadzenie, którego do przerwy już nie oddaliśmy.

Druga połowa zaczęła się dla nas świetnie, mamy rzut wolny, do piłki podchodzi Adam Górniak i już drugi raz w tym sezonie strzela bramkę ze stałego fragmentu. Mieliśmy okazję zamknąć ten mecz, znakomite podanie Rafała do Kamila Ryby, ten wychodzi sam na sam, piłka po jego strzale leciała do bramki jednak pechowo zatrzymała się w błocie tuż przed linią bramkową. Mimo naszej przewagi zawodnicy gospodarzy zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym. Do końca meczu końcowy rezultat był sprawą otwartą, jednak nasi gracze wytrzymali ciśnienie i nie dali sobie strzelić bramki wyrównującej.

Jak zwykle bardzo dziękujemy kibicom, którzy mimo brzydkiej pogody licznie zebrali się na stadionie w Zmiennicy.

Bramka 0:1 Rafał Żyłka

Bramka 0:2 Adam Górniak