Utworzono:

17.11.2014

Cisy 3 : 1 Sęp

Wygrana po kontrowersjach.

W ostatnim meczu nasza kadra juniorska zmierzyła się z ostatnią drużyną w tabeli. Miał to być łatwy i przyjemny mecz po którym 3 punkty miały zasilić nasze konto bez większych trudów. Jak się jednak okazało był to jeden z najtrudniejszych meczów w tej rundzie.

Pierwsza połowa nie obfitowała w ciekawe akcje a gra obydwu drużyn była bardzo chaotyczna i niepoukładana. Dogodnych sytuacji strzeleckich było bardzo mało. W pierwszej połowie na listę strzelców mogli wpisać się Szymon i Marcin lecz po ich strzałach piłka zatrzymywała się na słupku lub na bocznej siatce. Obydwie załogi szukały szans w długich podaniach do swoich napastników. Niestety to Goście po jednej z takich akcji objęli prowadzenie. Długie podanie do wychodzącego napastnika mija naszych obrońców, piłka zatrzymuje się w rękach Michała, lecz niefortunna interwencja naszego bramkarza sprawia, że piłka ląduje pod nogami napastnika gości a ten strzałem do pustej bramki otwiera wynik spotkania. Kilka minut później mogliśmy już przegrywać 2 : 0 lecz na nasze szczęście piłka po strzale zawodnika Sępa odbiła się od słupka. Gospodarze pomimo częstszego przebywania przy piłce nie mogli przebić się przez defensywę Sępa, a strzały z dystansu mijały ligówkę. Do przerwy przegrywamy 0 : 1.

W przerwie meczu poprosiliśmy sędziego o zweryfikowanie zawodników Gości, gdyż mieliśmy poważne zastrzeżenia co do wieku naszych rywali. Okazało się, że aż 7 zawodników Gości nie miało dowodu tożsamości ze zdjęciem. Z nieoficjalnych informacji w Sępie grało kilku dwudziestolatków. Drużyna Sępa sprawdziła także naszych chłopaków. Czterech naszych juniorów miało nie podbite legitymacje. Sędzia zrobił odpowiednie zapisy i nakazał kontynuację meczu.

W związku z tym, że decyzje o walkowerze podejmuje Związek Piłki Nożnej w Myślenicach a mieliśmy obawy o zawodników, którzy mieli nie podbite legitymacje przystąpiliśmy do drugie połowy bardzo bojowo.

Od pierwszych minut na drugą połowę weszli Adrian i Mikołaj, którzy mieli bardzo ofensywne zadania. Zmieniliśmy także taktykę na bardziej ofensywną z mniejszą liczbą obrońców. Po piętnastu minutach wymiany ciosów następuje wyrównanie. Lewą stroną Michał J. mija dwóch zawodników i dośrodkowuje w pole karne, na wysokości 11’’ wpada Adrian, który w ekwilibristyczny sposób kieruje piłkę do bramki. Znakomite wejście na boisko Adriana ukoronowane bardzo ważnym golem. Goście po stracie gole osłabli czego wyraźnym dowodem był drugi gol strzelony przez naszą drużynę. Kamil G. ze środka pola zagrywa prostopadłą piłkę do rozpędzonego Mikołaja, który strzałem z pierwszej piłki po krótkim rogu pokonuje bramkarza i daje naszej drużynie prowadzenie. Drugi z rezerwowych, który zameldował się na boisku by wzmocnić naszą ofensywę wykonuje swoje zadanie perfekcyjnie. Sęp rzucił się do szaleńczego ataku. Rzut rożny dla Gości, w naszym polu karnym zapanowało duże zamieszanie, do piłki doszedł zawodnik Gości, który mocnym uderzeniem umieścił piłkę wprost…………………………………………………………………………………………………......... na naszej poprzeczce. Możemy w tej sytuacji mówić o dużym szczęściu. Widząc co się dzieje na boisku dokonaliśmy zmiany taktyki i wzmocniliśmy defensywę. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem po przepięknym uderzeniu zza pola karnego Kamil G. zdobywa cudownego gola, raduje nasze serca z wygranego meczu i zakończeniu pierwszej rundy tegorocznych rozgrywek na PIERWSZYM MIEJSCU. Końcowy wynik 3 : 1.

Natychmiast po zakończeniu meczu wykonałem telefon do Prezesa Związku w Myślenicach i nakreśliłem mu sytuację, która miała miejsce w przerwie meczu. Prezes oświadczył, że zawodnicy, którzy mieli nie podbite legitymacje muszą dostarczyć je do Związku i zostaną poddani weryfikacji. Oczywiście nie było z tym żadnego problemu gdyż wszyscy nasi zawodnicy posiadają ważne dokumenty tożsamości. Prezes w związku z pozytywną weryfikacją pozostawił wynik meczu. Trzy punkty pozostają w Harbutowicach.

Zawodnik meczu: DZIDEK DAWID

Pierwsza runda przechodzi już do historii. Czeka nas teraz długa przerwa zimowa i treningi na sali gimnastycznej. Prowadzenie w Tabeli naszych Juniorów pomimo kilku wpadek jest dla całego Klubu ogromnym sukcesem za co Serdecznie dziękujemy naszym młodym Kadrowiczom!!! Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania, każdy z WAS wniósł do naszego składu coś szczególnego i dzięki temu możemy cieszyć się ze znakomitych wyników. Oby sukces w pierwszej rundzie zmotywował wszystkich zawodników do uczęszczania w zimowych treningach.