Clavia Świątniki Górne Gospodarze

Grzegorz Kuchta Trener

Grzegorz Kuchta

20.09.2014

Pewne zwycięstwo mokrym terenie.

Nasza kadra Juniorska pokonała dziś wysoko Clavię na Ich boisku w Świątnikach. Pomimo wystawienia silnej kadry przez Gospodarzy, nasze chłopaki pokazali styl i klasę strzelając aż osiem bramek. Na uwagę zasługuje tez fakt, że boisko szybko opuścił nasz najlepszy snajper Michał J. z powodu urazu. Początek meczu zaczął się dla nas fatalnie. 5 min. gry i boisko opuszcza Michał J. z powodu urazu lewego stawu skokowego. Na boisko melduje się Marcin L. Rolę napastnika przejmuje Konrad K. i szybko udawadnia, że oprócz dużych umiejętności defensywnym jest także znakomitym napastnikiem. Pierwsza bramka wpadła właśnie po podaniu Konrada do Szymona, który mocnym strzałem pod poprzeczkę daje naszej drużynie prowadzenie. Dosłownie 2 min. później Dawid Chodnik znakomicie podaje do wychodzącego na czystą pozycję Konrada K, a ten w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza i strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Kolejne 2 min i Cisy znów strzelają. Kamil G. oddaje strzał z dystansu ale piłka zatrzymuje się na linii bramki ( w kałuży) do piłki dobiega znakomicie ustawiony Szymon i dobija do pustej bramki. Szybko strzelone trzy bramki trochę uspokoiły grę i do końca pierwszej połowy nie mieliśmy już dogodnych sytuacji pod bramka Gospodarzy. Zbagatelizowanie przeciwnika doprowadziło do strzelenia bramki kontaktowej przez Clavię. Pierwsza polowa 1:3 dla naszych.

49 min. prawą flanką pędzi Konrad G. mija przeciwnika i oddaje strzał na bramkę. Bramkarz broni strzał lecz dobitkę Konrada K, już nie i mamy 4 : 1. Po szybko straconej bramce w drugiej odsłonie meczu Clavia skupiła się już wyłącznie na obronie i ewentualnych kontrach co sprawiło, że gra przeniosła się na połowę Gospodarzy. 60 min. Jakub M. znakomicie zagrywa piłkę do wychodzącego Konrada K, a ten ponownie nie myli się w sytuacji sam na sam. Strzelenie pięciu goli uspokoiło znacznie poczynania na boisku. Dzięki temu można było wprowadzić naszych młodych kadrowiczów: Kamila T, Dawida G, Mikołaja G, Dawida Ch, Adriana B, Sebastiana Dz. Nasza młoda kadra szybko udowodniła, że są już przygotowani na grę na poziomie Juniorskim. 87 min. Adrian walczy o piłkę z obrońcą i udaje się mu ją wyłuskać dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam. Ze stoickim spokojem uderza piłkę w długi słupek bramki i cieszy się z kolejnego gola strzelonego w Jego karierze. 89 min. Adrian asystuje przy czwartej bramce strzelonej dziś przez Konrada K. W 90 min. byliśmy świadkami znakomitej akcji jaką wyprowadzili nasi młodzi kadrowicze. Dawid G. prowadzi piłkę lewą stroną, przenosi ciężar gry na środek boiska do nie pilnowanego Kamila T. Kamil zauważa wchodzącego w pole karne Mikołaja, który pędzi aż z naszej obrony i zagrywa mu znakomitą pikę. Mikołaj pięknym strzałem w długi słupek kończy na dziś bombardowanie bramki Clavi. Cisy wygrywają 8 : 1.

Kolejna wygrana naszych młodych chłopaków napawa dumą cały Klub. Dzięki tej wygranej umocniliśmy swoją pozycje w czołówce tabeli a biorąc pod uwagę rywalizację jaka się utworzyła w górnej części tabeli to jest to godny uwagi wyczyn

Zawodnik meczu : KUCHTA KONRAD