Grzegorz Kuchta

11.09.2014

Pasternik 2 : 9 Cisy

Mocne strzelanie w Ochojnie

Podrażnieni stratą punktów Juniorzy wyruszyli dziś na podbój Ochojna. Pomimo braku dwóch podstawowych zawodników założenia na dzisiejszy mecz pozostawały bojowe. W pamięci mieliśmy konfrontację z Pasternikiem z zeszły m sezonie i wiedzieliśmy, że ten mecz będzie dla nas bardzo wymagający. Nowe ustawienie taktyczne jak i gra naszych chłopaków dopasowało się idealnie do dzisiejszego meczu dzięki czemu możemy się cieszyć z wysokiej wygranej.

Początek meczu nie był jednak kolorowy dla Cisów. Gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w środku pola dzięki czemu bardzo często znajdowali się pod naszym polem karnym. Ustawiona piątka naszych obrońców miała wiele pracy w tej części meczu. Pierwszy gol meczu padał w 20 min. Marcin L. zagrywa piłkę do Michała J, a ten strzałem w samo okienko bramki rozpoczyna batalię w Ochojnie. Kilka minut później ostro penetrującą piłka do napastnika Gospodarzy, który wychodzi 1 na 1 i mamy remis. Gospodarze naprawdę imponowali rozgrywaniem piłki w pierwszej odsłonie meczu. 40 min. Szymon pędzi prawą flanką mijając rywali w biegu i wystawia piłkę do wchodzącego Michała, który ponownie wyprowadza nas na prowadzenie. Dwie minuty później ponownie Szymon dogrywa do nie pilnowanego Michała a ten strzałem do pustej bramki zalicza klasycznego hat tricka. Gospodarze jednak nie poddają się i dzięki temu znów strzelają gola. Prawą stroną pomocnik Pasternika robi rajd z piłką, dośrodkowuje do nie pilnowanego napastnika, który dopełnia formalności. Gola do szatani strzela nasz Kapitan, który wykorzystuje rzut wolny z 35 metrów i fantastycznym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza. Do przerwy 2 : 4 dla Cisów.

Pierwsze kilka minut drugiej połowy były znów bardzo nerwowe. Niebezpieczne ataki Gospodarzy bardzo często zagrażały bramce strzeżonej przez Michała K. Na szczęście nasi defensorzy stanęli dziś na wysokości zadania i w drugiej połowie nie popełnili już żadnego błędu. 50 min. znów para Kania i Jończyk M. rozpracowują obronę Pasternika i ten ostatni pokonuję bramkarza strzałem z 16 metra. Pasternik po straceniu piątego gola zrezygnował z dalszej walki, efektem czego były kolejne gole strzelone przez naszych Juniorów. 70 min. indywidualna akcja Michała lewą stroną boiska, dośrodkowanie do nie pilnowanego Adriana, który w ekwilibrystyczny sposób strzela do pustej bramki. 80 min. Adrian mija dwóch zawodników prawym skrzydłem i podaje do Michała, który po raz piąty dziś pokonuje bramkarza. Końcówka meczu należała już tylko dla Cisów. Akcja za akcją, zmasowany atak ze wszystkich stron na bramkę Gospodarzy. Istny BLITZKRIEG. Po jednej z takich akcji desperackim atakiem bramkarz Pasternika trafia w nogi Dawida G. Karnego wykonuje nasz Kapitan Maciej i jak przystało na zawodnika o stalowych nerwach zamienia go na gola.

Ostatnia akcja meczu, Kamil T. mija zawodnika i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Obrońca Gospodarzy atakuje wślizgiem od tyłu w nogi Kamila i sędzia pokazuje 11 metr od bramki. Dziewiątą i ostatnią bramkę w tym meczu strzela z karnego Maciuś, który jako środkowy obrońca popisuje się w dzisiejszym meczu hat trickiem.

Wysoka wygrana jest zasługą nie tylko napastników ale wszystkich zawodników, gdyż każdy, który dziś walczył w Ochojnie zasługuje na oklaski na stojąco. Wiemy, że Jesteśmy drużyną z którą muszą się liczyć wszystkie załogi w naszej Lidze i dziś to udowodniliśmy KONKRETNIE.

Zawodnik meczu : JOŃCZYK MICHAŁ