Bruuli

25.08.2014

Zielonka Wrząsowice 1 : 5 Cisy Harbutowice

Inauguracja sezonu juniorskiego zwycięska dla naszej drużyny

W pierwszym meczu sezonu nasza kadra juniorska pokonała wysoko spadkowicza z drugiej ligi juniorskiej. Po przebiegu meczu można śmiało powiedzieć, że ten wynik był najniższym wymiarem kary dla Gospodarzy. Cisy pomimo znakomitej gry defensywnej nie popisali się skutecznością w ataku, nie wykorzystując kilkanaście stuprocentowych sytuacji strzeleckich . Wygrana w pierwszym meczu napawa nas dużym optymizmem przed rozpoczynającym się sezonem lecz wiemy, ze musimy jeszcze dużo popracować nad wykończeniem sytuacji podbramkowych.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny. Dzięki znakomitemu wykorzystaniu założenia taktycznego Szymon wraz z Konradem G. rozpracowali w kilku podaniach boczna strefę przeciwnika i stworzyli dogodna sytuacje podbramkowa, którą wykorzystał Konrad strzelając bramkę z bardzo ostrego kąta, piłka po Jego strzale odbiła się jeszcze od słupka. W poczynaniach naszych zawodników można było zauważyć lekkie zdenerwowanie wynikające z rozpoczęcia sezonu i pierwszego meczu. Kilka razy bardzo łatwo oddawaliśmy piłkę przeciwnikowi , brakowało komunikacji a także zgrania w ofensywie . 18 min meczu Marcin L. zagrywa długą piłkę do wychodzącego na wolne pole Kamila G, który wykorzystuje błąd bramkarza i podwyższa wynik meczu. Druga bramka strzelona dla naszej drużyny rozróżniła poczynania Cisów. Niefortunne wybicie piłki przez Michała K przejmuje zawodnik Gospodarzy i strzałem z dystansu pokonuje naszego bramkarza. Gol kontaktowy dla Zielonki podziałał orzeźwiająco na naszych graczy. 42 min bezpośrednio z rzutu rożnego drugą bramkę w tym meczu strzela Kamil G. 3 min później rzut rożny dla Cisów wybija ponownie Kamil, tym razem jednak znakomicie dośrodkowuję do nie pilnowanego Michała J, który dokonuje formalności . Do przerwy 4:1 dla Cisów.

Druga połowa należała całkowicie do naszej drużyny. pomimo licznych zmian nasza gra była coraz lepsza. Szkoda tylko że nie ukoronowaliśmy tej gry strzelonymi bramkami. Jedyna bramkę w drugiej połowie strzelił Adrian B ,który wykorzystał znakomite podanie od Mikołaja G. ciszy nas fakt że wszyscy wprowadzeni zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Pierwsze minuty a także w swoich karierach piłkarskich rozegrali Ziembla J. i Bartosz A. Jakub bardzo dobrze spisywał się na lewej obronie a Adrian ustawiony jako napastnik wielokrotnie dochodził do sytuacji strzeleckich ,w których zabrakło mu doświadczenia aby wpisać więcej j razy na listę strzelców. Znakomity mecz rozegrali także nasi nowi zawodnicy Kamil i Dawid, którzy udowodnili że w tym sezonie a także w nadchodzących latach będą podstawowymi zawodnikami naszej drużyny . Końcowy wynik 5:1 dla CISÓW .

Wygrana inauguracyjnego meczu sprawia że wszystkie przygotowania przed sezonowe były przygotowane prawidłowo . Miejmy nadzieje że w nadchodzących meczach także będziemy schodzić z boiska jako triumfatorzy.

ZAWODNIK MECZU: GIBAS KAMIL