EKO Różanka
Andrzej Łagwa Trener

Emil Mikulski

13.10.2015

Za nami już IX kolejka chełmskiej V ligi sezonu 2015/16. Tym razem nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie drużynę z Białopola. Przed meczem w roli faworyta stawiana była nasz drużyna i po raz kolejny faworyt nie zawiódł. Mecz zakończył się zwycięstwem EKO 2:0. Ten mecz nie należał do najłatwiejszych dla naszego zespołu. Białopole dzielnie stawiało opór i walczyli o każdą piłkę. Mecz toczył się głównie w środku pola chodź nasz zespół stworzył sobie dosyć sporo dogodnych sytuacji z czego udało nam się wykorzystać dwie z nich, z kolei goście w ataku nie mieli za dużo do powiedzenia stwarzając sobie zaledwie 4 – 5 sytuacji do strzelania bramki w przekroju całego spotkania. Najlepszą z nich mieli w drugiej połowie kiedy zawodnik Uni oddał mocny strzał zza pola karnego, który na nasze szczęście wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kamila Karwatiuka. Pierwsza bramka w meczu padła w 27 minucie po rzucie wolnym z 17 metrów podyktowanym za faul na naszym napastniku Sławku Skorupskim, do piłki podszedł Patryk Błaszczyk i pięknym strzałem w samo okienko bramki nie dał szans bramkarzowi gości. Druga zaś bramka padła w 78 minucie po bardzo mocnym strzale zza pola karnego przez Sławka Skorupskiego, strzał zdołał obronić jeszcze bramkarz gości wybijają piłkę przed siebie, prosto pod nogi Michał Kuczyńskiego który dobrym strzałem z pierwszej piłki po ziemi umieścił piłkę w bramce gości i mieliśmy już 2:0. Ta bramka odebrała chęć do gry gościom i do końca meczu naszej drużynie grało się już łatwiej co za tym idzie stwarzaliśmy sobie coraz więcej sytuacji ale niestety byliśmy mało skuteczni. Dzięki zwycięstwu w tym meczu i zdobytych kolejnych 3 punktach nasza drużyna awansował o 2 pozycje i obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli chełmskiej ligi okręgowej.