Piotr Nawrot Kierownik drużyny
Sebastian Sobczak Trener

Stal

05.07.2015

Piłkarze brzeskiej Stali udanie uczcili obchody 20-lecia Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego i pokonali u siebie 2:0 Victorię Chróścice. Zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazałe, ale trafienia Łukasza Szpaka (rzut karny) i Dawid Lipińskiego wystarczyły do odniesienia zwycięstwa.

Stal od pierwszych minut spotkania nadawała ton grze, raz po raz atakując bramkę gości. Na efekty trzeba było czekać do 19. minuty. Po zablokowanym strzale Piotra Józefkiewicza piłka trafiła do Łukasza Szpaka, który wdarł się na pole karne, gdzie został powstrzymany faulem. Przewinienie było na tyle ewidentne, że sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony od bramki Victorii o 11 metrów. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie, po raz szósty w tym sezonie, wykorzystał rzut karny. Mimo kilku dogodnych sytuacji, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie nie trzeba było już długo czekać na podwyższenie prowadzenia. W 51. minucie szybkie rozegranie rzutu wolnego, zagranie Łukasza Szpaka do Dawida Lipińskiego i strzał tego ostatniego z ostrego kąta, dały Stali drugiego gola. To, jak się później okazało, było już ostatnie trafienie w tym meczu. Swoich szans nie wykorzystali jeszcze Dawid Lipiński (słupek) oraz dwukrotnie Mateusz Poważny. Rywale z kolei ograniczali się głównie do obrony i nie pokazali nic, co dawałoby im choć cień nadziei na lepszy wynik.