Zachariusz Świerzewski Kierownik drużyny

Wojciech B.

11.05.2015

W niedzielę 10 maja Błękitni Orneta rozegrali wyjazdowe spotkanie z liderem IV ligi - drużyną Granicy Kętrzyn.

Błękitni mogli objąć prowadzenie już w1 minucie, akcję prawą stroną przeprowadził Kogut, który płasko dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Chodkowski uderzył na bramkę - piłkę końcówkami palców wybija bramkarz gości.

W 8 minucie w pole karne gości wybrał się Dariusz Wieliczko, wbiegając w pole karne został ewidentnie sfaulowany i sędzia tego spotkania wskazał na 11 metr, do jedenastki podszedł Grzegorz Kulpaka i pewnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie 1-0!

W 13 minuciegospodarze powinni doprowadzić do wyrównania lecz ''interwencją sezonu''popisał się nasz bramkarz Lawrenc. Piłkę dośrodkowaną w pole karne z5 metra starał się umieścić w bramce napastnik Granicy lecz nasz bramkarz instynktowną paradą sparował piłkę na rzut rożny. Pod wrażeniem interwencji był sam zawodnik Granicy, który w geście szacunku przybił naszemu bramkarzowi ''piąteczke''.

W 27 minuciepo dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował zawodnik Granicy, tym razem piłkę z linii bramkowej wybija Ziemianowicz.

W 37 minucie po błędzie obrońcy Granicy sam na sam z bramkarzem wychodzi Michał Nędzi, na szczęście gospodarzy błąd kolegi naprawia bramkarz i broni strzał naszego pomocnika.

Po pierwszych 45 minutach Błękitni prowadzili w Kętrzynie 1-0.

W 57 minucie z prawej strony boiska dośrodkowuje Kogut, w polu karnym piłkę na klatkę piersiową przyjmuje Chodkowskii wolejem uderza na bramkę, piłkę lecącą pod poprzeczkę na rzut rożny paruje bramkarz Granicy.

W 58 minucie z autu na wysokości pola karnego piłkę wrzuca Dariusz Wieliczko, tam głową przedłuża ją Kulpaka i również głową piłkę do pustej już bramki kieruje Ziemianowicz podwyższając wynik na 2-0!

W 71 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Dariusz Wieliczko- minimalnie obok słupka.

W 78 minucieprzed szansą na kontaktowego gola stanęli gospodarze lecz z pojedynku sam na sam z zawodnikiem Granicy zwycięsko wyszedł Lawrenc i sparował piłkę na rzut rożny.

W 89 minuciena boisku za Radka Goździkowskiego zameldował się Paweł Dublanka, był to pierwszy występ naszego zawodnika po 9 miesięcznej absencji spowodowanej kontuzją.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Błękitni Orneta zwyciężają z do tej pory niepokonaną w meczach na własnym stadionie liderem IV ligi drużyną Granicy Kętrzyn.