Kamil Chalimoniuk

08.06.2015

WYNIK LEPSZY OD GRY...

NIEDZIELA 17 MAJ 2015 R.

Zespół Agrosportu udając się do Jeleńca na spotkanie z Bizonem w ramach XX – kolejki ligowej, zdawał sobie sprawę, że będzie to mecz walki o kolejne trzy punkty. Bizon mimo że w ostatnich 4 - spotkaniach zanotował porażki, należy do drużyn z którymi o wynik należy walczyć do ostatniego gwizdka meczu. Każda utrata choćby punktu przez zespół Agrosportu mogłaby oznaczać mniejsze szanse o włączenie się do drużyn walczących o awans do klasy okręgowej. Jak zwykle mecz seniorów poprzedziła rywalizacja juniorów. Zespół Agrosportu rozpoczął to spotkanie bardzo w okrojonym składzie i niekompletnym. Przegrał to spotkanie 3 – 1. Skład Agrosportu: GÓRA HUBERT – MITURA MATEUSZ, ICZKOWSKI PRZEMYSŁAW, NIEDŹWIEDŹ KACPER, MITURA DOMINIK – POTOMSKI TOMASZ, FĄFARA DANIEL, KROSZKA MICHAŁ – GRABIEC JAKUB. Bramkę zdobył w 12’ Grabiec Jakub.

Po zakończeniu spotkania juniorów, na płytę boiska wyszły drużyny seniorów. Spotkanie prowadziła trojka sędziowska w składzie: p. p. JAKUSZKO, p. BUCH, p. KNIGAWKA

GOLE: 5’CHALIMONIUK KAMIL / GŁOWĄ /, 13’MALINOWSKI ŁUKASZ, 19’ROMANIUK KRZYSZTOF, 66’DUDEK MARCIN / GŁOWĄ/.

ŻÓŁTA KARTKA: 64’KAMIL KARPIŃSKI, 89’NIEDŹWIEDŹ KACPER

Spotkanie rozpoczęli zawodnicy z Leśnej. Pierwsze akcje obu zespołów kończyły się przed polem karnym. Gra raczej toczyła się w środkowej części boiska. W 3’ gospodarze przeprowadzili groźną akcję na bramkę gości. Piłka wrzucona z autu w pole karne Agrosportu dotarła na głowę do jednego z zawodników Bizona, który oddał strzał na bramkę ale niecelny. W 4’ piękna akcja Agrosportu na połowie gospodarzy: Dawid Samociuk zgrał piłkę głową do Marcina Dudka a ten również głową przedłużył ją do Łukasza Malinowskiego będącego na lewej stronie boiska blisko pola karnego, który przeniósł ją nad jednym z obrońców i chciał go obiec, jednak zawodnik Bizona zagrodził próbę ominięcia i wybił piłkę z pola karnego / PACHNIAŁO GOLEM/. W 5’ rzut rożny wykonywał Kamil Karpiński, który popisał się doskonałą w rzutką piłki w pole karne prosto na głowę Kamila Chalimoniuka, który raczej nie marnuje takich sytuacji i dał prowadzenie w tym spotkaniu gościom. W 8’ spotkania gospodarze ponownie zagrozili bramce Agrosportu. Po jednej z akcji piłka uderzyła w poprzeczkę. W 12’ Kamil Karpiński zgrał piłkę do środkowej strefy boiska blisko pola karnego do Damiana Kwiatkowskiego, jednak ten zwlekał z oddaniem strzału na bramkę i gospodarze w porę zażegnali grożące niebezpieczeństwo. W 13’ Dawid Samociuk przerzucił piłkę na prawą stronę boiska do Marcina Dudka a ten zgrał ją do środkowej części boiska blisko pola karnego do Krzysztofa Romaniuka a ten wypuścił Łukasza Malinowskiego, który ze stoickim spokojem wszedł z nią w pole karne i zdobył drugiego gola dla zespołu Agrosportu. W 15’ Romaniuk Piotr uderzył piłkę z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy, ta jednak odbiła się od obrońców i trafiła ponownie pod nogi Piotra Romaniuka, który tym razem obsłużył brata Krzysztofa Romaniuka znajdującego się na lewej stronie boiska blisko pola karnego a ten uderzył na bramkę. W 18’ Damian Kwiatkowski posłał całkiem niezłą piłkę do Dawida Samociuka, który uderzył na bramkę. Doskonała obrona bramkarza gospodarzy uchroniła zespół od utraty kolejnej bramki. W 19’ Kamil Karpiński ponownie posłał piłkę z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Do piłki doskoczył Krzysztof Romaniuk i podwyższył wynik spotkania na 3 - 0 dla zespołu z Leśnej. W 20’ gospodarze uderzyli piłkę z rzutu wolnego na bramkę gości. Jakimś cudem piłka jednak nie znalazła się w bramce. W 22’ Damian Kwiatkowski posłał piłkę do Malinowskiego Łukasza , który został faulowany blisko pola karnego. Strzałem na bramkę wykonując rzut wolny popisał się Kamil Karpiński. W 23’ strzał z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy Piotra Romaniuka. Piłka wybitą przez obrońców Bizona przejął Krzysztof Romaniuk, który podał do Marcina Dudka, jednak obrońcy gospodarzy w porę zażegnali niebezpieczeństwo wybijając piłkę z własnej połowy. W 24’ Tomasz Celiński wprowadził piłkę głową z pola karnego , trafiła ona do Marcina Dudka, który zgrał ją do Dawida Samociuka a ten podał ją do Łukasza Malinowskiego, jednak gospodarze udaremnili atak uciekając się do faulu. Rzut wolny wykonał Piotr Romaniuk. Piłkę wybili gospodarze i przeprowadzili kontr atak na bramkę gości. Piłkę na rzut rożny wybił Rycerski Daniel. W 27’ Piotr Romaniuk stanął przed kolejną szansą dobrego uderzenia piłki z rzutu wolnego. Niestety i tym razem na swoim miejscu byli obrońcy z Jeleńca. W 32’ Dudek Marcin zgrał przed polem karnym zespołu Bizona do Krzysztofa Romaniuka a ten ponownie odegrał ją do Marcina Dudka, jednak gospodarzy w ostatniej chwili zażegnali niebezpieczeństwo. W 33’ gospodarze wykonywali rzut wolny. Piłka minimalnie po uderzeniu jednego z zawodników przeleciała tuż obok słupka. W 37’ Romaniuk Krzysztof podał piłkę do Dawida Samociuka a ten uderzył na bramkę zespołu z Jeleńca. W 39’ Marcin Dudek zgrał piłkę do Kamila Chalimoniuka a ten podał ją do Krzysztofa Romaniuka. Jednak gospodarzy zlikwidowali dobrze zapowiadającą się akcję faulem. W 42’ Romaniuk Krzysztof podał piłkę przed polem karnym gospodarzy do Łukasza Malinowskiego a ten uderzył na bramkę.

Pierwsza połowa spotkania to całkiem przyzwoita gra zespołu z Jeleńca. Gospodarze dłużej otrzymywali się przy piłce. Akcje które konstruowali zapowiadały się całkiem nieźle. W zespole gości za dużo stanowczo było niecelnych podań i nonszalancji w wyprowadzaniu akcji. Złe wybory i zbyt duża strata piłki w różnych częściach boiska. Jednak, to gości prezentowali futbol bardziej dojrzalszy piłkarsko. Dobra technika piłkarzy stanowczo przewyższała umiejętności zawodników Bizona. Stworzone sytuacje tym razem zostały w stu procentach wykorzystane.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od zmasowanych ataków na bramkę gości. Akcje były dość przemyślane i zapowiadały, że do końca meczu , oba zespoły dostarczą wielkie emocje. Niestety akcje Bizona kończyły się najczęściej przed polem karnym. W 47’ to goście zagrozili gospodarzom. Damian Kwiatkowski przerzucił piłkę z środka boiska do prawej strony do Marcina Dudka a ten przedłużył piłkę do prawego obrońcy , który włączył się do akcji Daniela Rycerskiego a ten uderzył na bramkę. Pierwsze minuty II – połowy do niewielka przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki i w konstruowaniu akcji. W 50’ został falowany blisko pola karnego gości jeden z zawodników Jeleńca. Piłka z rzutu wolnego została uderzona dość precyzyjnie i wylądowała w bramce. Zdobycie gola przez gospodarzy dało im wiarę, że mogą odwrócić losy spotkania. Goście z każdą upływającą minutą wracali do swojej gry, wyprowadzając raz z zarazem coraz groźniejsze kontry. W 53’ Romaniuk Piotr uderzał na bramkę z rzutu wolnego. W 54’ Piotr Romaniuk ponownie z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne prosto na głowę Dawida Samociuka, jednak przeleciała ona minimalnie tuż obok słupka. W 56’ Marcin Dudek oddał świetny strzał na bramkę z rzutu wolnego z przed linii pola karnego. W 61’ Damian Kwiatkowski posłał piłkę do Łukasza Malinowskiego a ten podał ją do Marcina Dudka, który uderzył na bramkę. W 65’ zawodnik Bizona po ostrym wejściu prostymi nogami w Krzysztofa Romaniuka obejrzał czerwoną kartkę. Osłabienie gospodarzy natychmiastowo wykorzystali goście, którzy przeprowadzili składną akcję zakończoną zdobyciem czwartej bramki. W 61’ Daniel Rycerski posłał górną piłkę z prawej strony do Marcina Dudka znajdującego się w polu karnym a ten głową umieścił ją w siatce. Goście grali coraz spokojniej kontrolując spotkanie. W 68’ Kamil Karpiński posłał wręcz doskonałą piłkę w pole karne, jednak obrońcy w ostatniej chwil zażegnali niebezpieczeństwo wybiciem piłki. W 73’ Damian Kwiatkowski posłał piłkę z środka boiska do prawej strony do Kamila Karpińskiego a ten obsłużył Łukasza Malinowskiego, który kończąc świetną akcję oddał strzał na bramkę. W 75’ Romaniuk Krzysztof podał doskonałą piłkę do Kamila Karpińskiego a ten uderzył na bramkę. Z każdą minutą goście prezentowali dojrzalszy futbol dyktując swoje warunki na boisku. W 82’ Marcin Dudek posłał piłkę do Damiana Kwiatkowskiego a ten przedłużył ją do Łukasza Malinowskiego, który oddał strzał na bramkę . w końcowych minutach spotkania goście przeprowadzili kila groźnych akcji, które winne zakończyć się zdobyciem gola. Przed szansą stanęli Artur Szymański, Malinowski Łukasz, Marcin Dudek, Paweł Szymański. W końcowej minucie meczu Damian Kwiatkowski podał idealną piłkę do Artura Szymańskiego, który znalazł się w wyśmienitej sytuacji aby podwyższyć wynik spotkania.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 4 – 1 Agrosportu. Zespół Agrosportu odniósł kolejne zwycięstwo na trudnym terenie. Dzięki przełożeniu meczu pomiędzy Victorią a Tytanem, zespół z Leśnej wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.