Widzów: 120 Sędziowie: Bartłomiej Galanty

Sebastian Gerczak

Rafał Wach Trener

WESOŁAZADĄBROWIE

12.12.2014

W niedzielę 7. września Wesoła Zadąbrowie zremisowała z Sanem Hureczko 1:1. W pierwszych minutach meczu przewagę uzyskała drużyna z Zadąbrowia, stwarzając kilka groźnych sytuacji. Najpierw z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Konrad Demski. Chwilę później po dośrodkowaniu Radosława Jarocha świetną okazję zmarnował Kamil Hołub. Po pierwszym kwadransie do głosu zaczęli dochodzić goście, jednak nie zagrozili poważnie bramce Jacka Mazura. Warto jednak odnotować uderzenie z dystansu Arkadiusza Fedaka, oraz niecelny strzał z rzutu wolnego. W 37. minucie podanie Jarocha za linię obrony w pełni wykorzystał Konrad Demski, strzelając swoją 5. bramkę w sezonie. Blisko kolejnego trafienia był już w kolejnej akcji, jednak podanie od Rafała Wacha w porę przeciął obrońca gości. Pierwszą połowę zakończyło dośrodkowanie Arkadiusza Sobola z rzutu wolnego i nieczyste uderzenie Demskiego. W pierwszych 45. minutach odnotować należy również zagrania piłki ręką w polu karnym, najpierw zawodnika Sanu, następnie gracza Wesołej, po których sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. W drugiej połowie ponownie więcej sytuacji stwarzali zawodnicy z Zadąbrowia. Najlepszej z nich po rajdzie od linii środkowej nie wykorzystał Wach, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Sanu. W kolejnej akcji nie popisali się z kolei sędziowie, nieprawidłową decyzją o spalonym, odbierając szansę Demskiemu na kolejny pojedynek z bramkarzem gości. W tym czasie stroną przeważającą była już drużyna z Hureczka, która ograniczyła Wesołą do gry z kontrataku. W jednym z nich w polu karnym sfaulowany został Wach, jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Kolejnej kontry grającego trenera Wesołej nie wykorzystał także Hołub, uderzając nieczysto obok bramki. Blisko gola był także Dominik Prymaszko, który minimalnie przestrzelił po akcji Hołuba. Goście szukali bramki wyrównującej po akcjach Fedaka i rzucie wolnym Mariusza Habaja. Na bramkę doczekali się w 93. minucie spotkania. Podanie Łukasza Wojdyło, uderzeniem po długim słupku, wykorzystał Fedak. Po upływie minuty, zgodnie z doliczonym czasem, sędzia główny zakończył spotkanie. Wesoła zremisowała czwarty mecz z rzędu, po raz kolejny tracąc przewagę w końcówce spotkania, nie wykorzystując wcześniej wielu sytuacji na podwyższenie wyniku. Remis pozwolił naszej drużynie w utrzymaniu 7. miejsca w ligowej tabeli. Wesoła wystąpiła bez trójki zawodników wyjściowego składu w poprzednich meczach (Chmiel, Łoś, Karaś). W kadrze zabrakło również Damiana Nogi.