Brak kar

Kazimierz Wincenciak Trener

Gabriel Kopta

29.10.2014

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Dalinu Myślenice podejmował na własnym boisku Puszczę Niepołomice, która do końca rywalizowała z biało-zielonymi o prawo gry w barażach o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Nasi zawodnicy od pierwszego gwizdka sędziego starali się przejąć inicjatywę w meczu, grając pomysłowo i rozmachem zepchnęli drużynę gości do głębokiej defensywy. W 16 minucie Dalin przeprowadził kolejną ciekawą akcję, a szarżującego w polu karnym Marcina Kluskę faulem powstrzymuje obrońca Puszczy. Sędzia nie ma wątpliwości i bez wahania dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Dawid Masłowski. Kolejne minuty to dalszy szturm bramki podopiecznych trenera Artura Błońskiego i nagły, niespodziewany zwrot w wydarzeniach na boisku. Puszcza wyprowadza dwie zabójcze kontry, które kończą się efektownymi bramkami i goście obejmują prowadzenie w meczu, które utrzymują do zakończenia pierwszej połowy. Druga część meczu ma taki sam przebieg jak pierwsza połowa, Dalin ma inicjatywę, a Puszcza stara się wyprowadzać groźne kontry, które sprawiają wiele problemów defensywie biało-zielonych. Naszym zawodnikom udało się jednak utrzymać należytą koncentrację pod własną bramką, a cierpliwość w grze ofensywnej przyniosła oczekiwane efekty. W minucie świetną akcję przeprowadza Alan Chrzanowski, który wymanewrował obrońców Puszczy i z linii końcowej wycofał piłkę do wbiegającego Marcina Kluski, a ten bez większych problemów umieścił piłkę w bramce gości. Następny atak Dalinu i kolejna bramka, świetne podanie od kolegów wykorzystuje Szymon Chronowski i mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi ekipy przyjezdnej. Prowadząc 3:2 nasi zawodnicy spokojnie kontrolowali przebieg ostatnich minut i ponownie zainkasowali komplet punktów. Dalin Myślenice wygrał rywalizację w II grupie pierwszej ligi okręgowej juniorów młodszych wygrywając wszystkie mecze. Gratulacje!!!!