Widzów:

Kazimierz Wincenciak Trener

Gabriel Kopta

09.09.2014

Drużyna juniorów młodszych Dalinu Myślenice, w okresie przygotowawczym, rozegrał klika spotkań sparingowych, które w połączeniu z zajęciami treningowymi miały na celu odpowiednio przygotować zawodników do nowego sezonu. Wynik meczy kontrolnych z pewnością napawają optymizmem, gdyż nasz zespół pokonał juniorów starszych Gdovii Gdów 4:2, wygrał z Radziszowianką Radziszów 9:2 i Akademią Piłkarską Kmita Zabierzów 7:0. W między czasie chłopaki dobrze zaprezentowali się w turnieju organizowanym przez K.S. Wieliczanka Wieliczka, zajmując w nim pierwsze miejsce, zostawiając w pokonanym polu Prokocim Kraków 3:2 i zespół gospodarzy 4:0, oraz remisując z drużyną Świtu Krzeszowice 2:2. Tak więc przed pierwszym spotkaniem ligowym, który nasi zawodnicy rozegrali z Skawinką Skawina, wszyscy emanowali pozytywną energią. Początek meczu w naszym wykonaniu nie był jednak udany, gdyż po błędzie defensywy w 17 minucie gospodarze, po skutecznym wykonaniu rzutu karnego, objęli prowadzenie. Mimo, że Dalin cały czas atakował, długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 34 minucie skutecznym strzałem popisał się Patryk Makusek i akcje naszej drużyny zaczęły się zazębiać. W 38 minucie, świetne podanie z głębi pola, na bramkę zamienił Daniel Topa i od tego momentu na boisku istniał już tylko jeden zespół. Po zmianie stron, swoje 10 minut miał Krystian Galas, który strzelając trzy bramki rozwiał nadzieje gospodarzy na korzystny wynik w tej konfrontacji. Dalsza część meczu to popis nieskuteczności naszej drużyny i gole zdobyte przez Daniela Topę i Patryka Makuska z pewnością nie są w stanie zatrzeć fatalnej postawy naszych napastników. Mecz w Skawinie pokazał, że nasz zespół ma spory potencjał, ale jeszcze wiele pracy przed nim, aby skutecznie mógł rywalizować z najlepszymi.